Соснівська селищна рада

Рівненського району Рівненської області

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує

Дата: 01.09.2022 16:49
Кількість переглядів: 189

Податківці закликають платників відповідально ставитись до сплати податків

В Головному управлінні ДПС у Рівненській області інформують, що станом на початок серпня поточного року 37910 платників податків області мають заборгованість перед зведеним бюджетом у сумі 734,1 млн грн, з якої 38,6% (283,0 млн грн) - це борги перед місцевими громадами.

Боргують бюджету країни як суб'єкти господарювання, так і громадяни. При цьому, 31108 фізичних осіб  та 281 юридична особа  мають незначні суми податкового боргу – до 3060 гривень.

З метою забезпечення скорочення податкового боргу податковими органами Рівненщини у січні-липні вжито ряд заходів, в тому числі описано майно в податкову заставу, направлено позови до суду щодо надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок готівкових (безготівкових) коштів юридичних осіб, стягнуто коштів в погашення податкового боргу з банківських рахунків, направлено позови до суду щодо звернення стягнення на активи боржників через ДВС.

В результаті цих та інших заходів у 2022 році погашення податкового боргу склало 71,1 млн гривень.

Звертаємо увагу, що введення воєнного стану не звільняє платників податків від сплати грошових зобов'язань. Будь-які послаблення в законодавстві є лише відтермінуванням, а не звільненням від їх виконання.

Представники бізнесу і громадяни мають розуміти: кожна гривня, сплачена до бюджету, - це важлива складова економічного фронту та реальна допомога ЗСУ.

Тож, аби не відчувати дієвість на собі заходів стягнення, вжиття яких передбачене законодавчими актами, Головне управління ДПС у Рівненській області закликає платників відповідально ставитись до сплати податків, самостійно стежити за наявністю чи відсутністю боргу та своєчасно сплачувати визначені суми податкових зобов'язань.

 

 

Нюанси оподаткування при передачі автомобіля фізичною особою іншій фізичній особі за довіреністю

 

В  ГУ ДПС у Рівненській області інформують, що відповідно до ст. 1000 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV із змінами та доповненнями (далі – ЦКУ), за договором доручення одна сторона (повірений) зобов'язується вчинити від імені та за рахунок другої сторони (довірителя) певні юридичні дії. Правочин, вчинений повіреним, створює, змінює, припиняє цивільні права та обов'язки довірителя.

Тобто, безпосередньо за фактом нотаріального посвідчення договору доручення, наприклад, права користування чи розпорядження рухомим майном, не відбувається перехід права власності на об'єкт від повіреного до довірителя та не виникає обставин для оподаткування (немає об'єкта оподаткування податком на доходи фізичних осіб). У разі передачі права користування та розпорядження майном фізичною особою - власником майна (довірителем) на підставі доручення іншій особі право власності на майно залишається незмінним, тобто не здійснюється відчуження майна, і право розпорядження власністю залишається за довірителем - власником. Для того щоб відбулася зміна власності, необхідною умовою є вчинення обумовленого правочину повіреною особою відповідно до змісту доручення чи змісту договору довіреності (ст. 1003 ЦКУ).

Таким чином, оскільки за фактом нотаріального посвідчення договору доручення права користування чи розпорядження рухомим майном не відбувається перехід власності на об'єкт від довірителя до повіреного, то не має обставин для оподаткування при передачі рухомого майна.

Однак, у разі відчуження рухомого майна повіреною особою (відбувається перехід права власності) оподаткування доходу, отриманого довірителем від такого відчуження здійснюється у порядку, визначеному ст. 173 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями.

 

Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу "InfoTAX"

 

 

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь