Е-кабінет: подати декларацію про майновий стан і доходи легко і доступно
В Головному управлінні ДПС у Рівненській області інформують жителів краю, що кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2021 році, триватиме до 3 травня 2022. В умовах карантинних обмежень для подання декларації про майновий стан і доходи рекомендуємо скористатись дистанційним способом звітування.
Для спрощення процедури подання декларації діє сервіс автоматичного заповнення декларації про майновий стан і доходи в Електронному кабінеті платника.
Заповнити та подати декларацію про майновий стан і доходи можуть:
- фізичні особи, які відповідно до законодавства зобов'язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи;
- особи, які мають право подати декларацію з метою отримання податкової знижки.
При складанні декларації в Електронному кабінеті платника здійснюється часткове автоматичне заповнення декларації про майновий стан та доходи на підставі облікових даних платника, відомостей про отримані доходи, наявних у Державному реєстрі фізичних осіб та відомостей про об'єкти нерухомого чи рухомого майна.
Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.
Щоб подати декларацію в електронному вигляді необхідно мати особистий електронний цифровий підпис, який можна безкоштовно отримати у будь-якому акредитованому центрі сертифікації ключів ДПС. З переліком АЦСК можна ознайомитися у відкритій частині Електронного кабінету.
Податкова амністія – основні моменти
В Головному управлінні ДПС у Рівненській області нагадують, що триває кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування активі громадян – податкова амністія.
Податкова амністія – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою належних їй активів, розміщених як на території України, так за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані шляхом доходів, що підлягали оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки та збори.
Нагадаємо яким чином проводиться процедура декларування. Декларації подаються безпосередньо декларантами в електронній формі, через приватну частину Електронного кабінету платника податків. Платник податків заповнює декларацію в електронному вигляді, підписує її власним електронним цифровим підписом та надсилає до ДПС. Декларація підлягає камеральній перевірці ДПС виключно на логічні та арифметичні помилки протягом 60 днів.
Сплатити в бюджет податкове зобов'язання, яке визначено в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації здійснюється декларантом протягом тридцяти календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.
Зауважимо, що при виборі декларантом у межах одноразового (спеціального) добровільного декларування ставки збору, що передбачає сплату такого платежу трьома рівними частинами, сплата збору здійснюється декларантом:
– першого платежу – протягом тридцяти календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації;
– другого платежу – до 1 листопада 2023 року;
– третього платежу – до 1 листопада 2024 року.
Пільгу щодо незастосування РРО надано і селищам
Фізичним особам-підприємцям – платникам єдиного податку дозволено здійснювати торгівлю товарами (крім підакцизних) без РРО як на території села, так і на території селища.
Такі зміни передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 09.10.2022 № 95 «Про внесення змін до переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій», яку оприлюднено на Урядовому порталі.
Зазначений Перелік затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 року № 1336.