До відзначення «Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми» організовано захід для суб'єктів пробації на тему: «Протидія торгівлі людьми!»
30 липня 2022 року до відзначення «Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми» начальником Рівненського районного сектору № 1 філії Державної установи «Центр пробації» у Рівненській області Михайлом Лейченком, 05.08.2022 року організовано спільно із старшим дільничним офіцером поліції сектору провенції НП ГУНП в Рівненській області Олександром Грибинцем та завідувачем сектору «Березнівське бюро безоплатної правової допомоги» відділу безоплатної правової допомоги Сарненського МЦ з надання БВПД Юлією Пахальчук , захід для суб'єктів пробації на тему: «Протидія торгівлі людьми!».
На сьогоднішній день одним із негативних явищ, які існують у сучасному світі є торгівля людьми від якої потерпають чоловіки, жінки та діти. Це явище, яке порушує права людини, принижує її честь та гідність.
У 2013 році Генеральна Асамблея ООН затвердила резолюцію №A/RES/68/192 від 18 грудня 2013 року. Резолюція закріпила дату проведення свята (30 липня), представила головні цілі, описала важливість і механізми боротьби із згубним явищем.
Присутнім підобліковим підрозділу пробації, розповіли про проблеми злочинності пов’язаної з торгівлею людьми, які мають глобальний характер і стоять на третьому місці після торгівлі зброєю та наркотиками. Україна була серед перших країн у Європі, яка у 1998 році встановила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми, яка визначає ці злочинні дії як вербування, переміщення, переховування, передачу або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи.
Слід зазначити, що Україна докладає багато зусиль у сфері протидії торгівлі людьми, особливо в частині поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми.
Учасники отримали основні поради як захистити себе та своїх рідних, плануючи поїздку за кордон, та куди звертатися за допомогою, якщо потрапили у скрутну ситуацію за межами держави. Також, бажаючі мали можливість пройти квест з працевлаштування, створеного за підтримки Міжнародної організації з міграції (МОМ) та за фінансування від Уряду Японії.