Дата: 09.11.2022 09:55

Ти стара і вічно нова.

Ти могутня, рідна мово!

Іван Багряний

Відповідно до Указу Президента України щорічно, 9 листопада, у день вшанування пам'яті Преподобного Нестора Літописця в Україні відзначають День української писемності та мови.

Це свято нині крокує державою по-особливому. За свою багатовікову історію українська мова не раз зазнавала утисків, заборон і репресій. Однак, завдяки незламній волі українського народу їй вдалося вистояти й утвердитись. Тому кожен громадянин України сьогодні, як ніколи відчуває свою причетність до свого народу, до своєї мови.

Мова - це великий скарб, який треба шанувати, берегти і розумно збагачувати. Життя мови залежно від народу, який несе її у своїй душі, у своїх звичаях, традиціях, у піснях і у своїй культурі.

Рідна мова – це мова батька, мова мами, це мова народу, рідна мова – це мова серця. Живе наша мова – і наш голос звучить у вселенському хорі народів. Отже, живий наш дух, жива наша пісня, наша історія, наша єдність. Наша мова – об’єднує націю у єдине ціле і зміцнює Україну.

Слава Україні!

Слава Героям!

На зображенні може бути: текст