Як захистити себе від переохолодження або обмороження. Корисні поради від медиків.

Дата: 05.12.2022 10:47

Найпростіші речі, які врятують життя і здоров'я під час небезпеки.

- Не виходьте на мороз голодними й майте час на перекус. У холодний період організм витрачає більше енергії, щоб підтримувати температуру тіла в нормі, тож і поповнювати її треба частіше.

- Одягайте багатошаровий одяг. Шари одягу не повинні обмежувати ваших рухів – між ними має залишатися повітряний прошарок. Це допоможе зберігати тепло.

- Використовуйте термоодяг. Термобілизна дозволяє зберігати температуру тіла протягом тривалого часу.

- Обирайте взуття на товстій підошві. Воно повинно бути просторим і не стискати ногу. Це дасть змогу підтримувати нормальний кровообіг, а прошарок повітря між шкарпетками та взуттям збереже тепло.

- Закривайте кінцівки та відкриті ділянки тіла. Надягайте рукавички, шапку, шарф або баф. Для захисту слизової оболонки губ використовуйте маслянисту гігієнічну помаду чи бальзам.

- Змушуйте себе рухатись. Якщо вам доводиться перебувати на морозі з мінімум рухів, то час від часу виконуйте прості вправи для рук або ніг, щоб посилити кровообіг у судинах.

На зображенні може бути: 3 людини