Соснівська селищна рада

Рівненського району Рівненської області

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує

Дата: 13.12.2022 15:13
Кількість переглядів: 87

Платники ПДВ Рівненщини сплатили до бюджету понад 2 мільярда гривень

Упродовж січня - листопада 2022 року надходження податку на додану вартість склали 2 млрд 46 млн гривень, що перевищує надходження відповідного періоду 2021 року на 37 мільйонів гривень.

Зокрема, у листопаді цього року суб’єкти господарювання Рівненщини сплатили до Державного бюджету України 193,2 мільйонів гривень податку на додану вартість, а це більше на 25,3 мільйона гривень від очікуваних надходжень.

Головне управління ДПС у Рівненській області наголошує на важливості виконання платниками своїх обов’язків в умовах сьогодення та вчасної сплати  податкових зобов’язань. Сплата податків та підтримка бізнесу – це той вклад, який кожен може і повинен зробити задля підтримки фінансової стабільності нашої країни в умовах війни, підтримки Збройних сил України, а відтак – наближення перемоги над ворогом.

 

Внутрішньо переміщена особа має право включити до податкової знижки суму коштів, у вигляді орендної плати за договором оренди житла

Право платника податку на податкову знижку, підстави для її нарахування, перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, обмеження права на її нарахування визначені ст. 166 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ).

Відповідно до п.п. 166.3.9 п. 166.3 ст. 166 ПКУ платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично сплачені ним протягом звітного податкового року суми коштів, у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи.

Платник податку має право скористатися зазначеною в п. 166.3.9 п. 166.3 ст. 166 ПКУ податковою знижкою виключно за умови, що він та/або члени його сім’ї першого ступеня споріднення:

не мають у власності придатної для проживання житлової нерухомості, розташованої поза межами тимчасово окупованої території України;

не отримують передбачених законодавством України бюджетних виплат для покриття витрат на проживання.

Розмір такої знижки не може перевищувати (у розрахунку на календарний рік) 30 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року.

 

«Гаряча лінія»: актуальні питання щодо одноразового (спеціального) добровільного декларування та податкова знижка

 Нещодавно в Головному управлінні ДПС у Рівненській області відбувся сеанс телефонного звязку «гаряча лінія» з питань кампанії декларування доходів громадян, зокрема отримання податкової знижки, та проведення податкової амністії.

 На питання дозвонювачів відповідала начальник управління  оподаткування фізичних осіб Людмила Кончук.  Надаємо відповіді на актуальні питання

Чи переноситься право на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року на наступні податкові роки?

     Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Чи має право декларант після закінчення періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування подати уточнюючу декларацію?

     Уточнююча одноразова (спеціальна) добровільна декларація після закінчення періоду проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування подається за умови подання декларантом звітної (нової звітної) Декларації до строку закінчення зазначеного декларування та отримання за результатами проведеної камеральної перевірки повідомлення. Інших підстав для подання уточнюючої Декларації після закінчення періоду декларування Податковим кодексом України не передбачено.

 

Чи має право на податкову знижку військовослужбовець, який отримує грошове забезпечення?

Військовослужбовець, який отримує грошове забезпечення, не має права на застосування податкової знижки.

Порядок застосування податкової знижки передбачений ст. 166 Податкового кодексу України. Згідно з п.п. 166.4.2 п. 166.4 ст. 166 ПКУ передбачено, що загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, крім випадку, визначеного п.п. 166.4.4 п. 166.4 ст. 166 ПКУ, коли загальна сума податкової знижки, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, отриманого у вигляді дивідендів, крім сум дивідендів, що не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу.

Право на податкову знижку має фізична особа, яка є найманою особою, виключно до доходів, одержаних протягом року у вигляді заробітної плати.

Чи потрібно подавати до контролюючого органу одноразову (спеціальну) добровільну декларацію з нульовими значеннями?

Не потрібно подавати до контролюючого органу одноразову (спеціальну) добровільну декларацію з нульовими значеннями, у разі відсутності у фізичної особи активів, які були придбані за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь