З Днем слов’янської писемності і культури

Дата: 24.05.2023 12:39

Щорічно, 24 травня Україна традиційно відзначає День слов’янської писемності і культури, вшановуючи святих Кирила і Мефодія – творців слов'янської писемності. Вони дали слов’янському світу абетку, заклали основи давньослов’янської писемності та літератури. Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» на ім’я візантійця Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом. А допомагав йому в богоугодній справі освіти слов’янських народів старший брат Мефодій.

Мова, яку запровадили Кирило й Мефодій, стала мовою східнослов'янських народів, отже, й українського.

Як найдорожчий скарб, ми повинні дбайливо берегти і примножувати свою історико-культурну спадщину, утверджувати рідну мову, щоб цей нетлінний скарб возвеличував Україну й українців, продовжувати творити та примножувати свою багатогранну українську культуру, яка вже сьогодні і з кожним днем все яскравіше сяє у величному сузір'ї європейської духовності.