Капранчук Юрій Михайлович

Дата: 19.10.2023 12:00

21-річний військовослужбовець Юрій Капранчук народився 18 червня 2001 року, проживав у селі Великі Селища. Єдиний син у сім’ї. Дитинство Юри було інакшим, ніж у більшості дітей. Любов мами і тата з'явилось у нього аж у 4 роки. Батьки Тетяна Миколаївна та Михайло Петрович подарували хлопчику нове життя, вселили віру в себе.

У перший клас Юра прийшов  у 2007 році, де навчався упродовж 9 років. Вступивши до Державного професійно-технічного навчального закладу “Соснівський професійний ліцей” у 2016 році та здобував професію “Штукатур, лицювальник-плиточник, маляр”.

Пройшовши строкову службу в лавах Національної Гвардії України, 20 червня 2022 року був призваний по мобілізації до Збройних Сил України та пройшов військову підготовку  у Великобританії,  отримавши сертифікат.

08.08.2022 року присвоєно звання “Молодшого сержанта”, 15.08.2022 року виконував обов'язки головного сержанта 1 аеромобільного взводу  2 аеромобільної роти аеромобільного батальйону. 26.12.2022 року був поранений під час масованого обстрілу біля села Червонопопівка  Луганської області Сєвєродонецького району. Після шпиталю та реабілітації, знову перебував на перших рубежах того ж села, де і героїчно загинув 18.02.2023 року від ушкоджень внаслідок бойових дій.

Відповідно до рішення  Соснівської селищної ради  від 04.07.2023 №602  присвоєно  звання «Почесний громадянин Соснівської селищної територіальної громади» (посмертно).