Лашта Олександр Максимович

Дата: 16.03.2024 10:04

Лашта Олександр Максимович народився  26 грудня 1975 року в с.Маринин Березнівського району Рівненської області.

У 1983 року пішов у перший клас Марининської середньої школи.

У 1991 році закінчив 9 класів даної школи.

З 1991-1994 року навчався в Соснівському ПТУ № 8 на будівельника.

Навесні 1998 року був призваний на строкову службу до лав української армії, навчання проходив у навчальному центрі «Десна» Чернігівської область, отримав звання молодшого сержанта. З 1998 по 1999 рік  проходив військову  службу та  отримав звання старший сержант.

Проживав з сім’єю в Миколаївській області Новоодеського району с.Новошмидівка. Разом з дружиною виховав 4 дітей.

Після вторгнення російських військових на територію України з          15 травня 2014 року служив в батальйоні територіальної оборони міста Миколаєва.

29 серпня 2014 року його звільнили, тому, що мав троє неповнолітніх дітей.

З 12 жовтня 2016 року по 12 квітня 2019 року  пішов до лав ЗСУ за контрактом у званні головного сержанта, був кулеметником та старшиною роти.

29 жовтня 2019 року поновив контракт і служив до останнього дня.

Під час контракту проходив міжнародні навчання, де вразив своїм геройством НАТОвських вояків. Тоді разом із своїм підрозділом він захопив штаб американських військових і змусив змінити хід навчання. І це при тому, що він - не професійний був військовий, до війни боєць працював будівельником.

Загинув 24 березня 2022 року під час виконання бойового завдання в Луганській області  внаслідок артилерійського вогню з боку противника.

14 березня 2024 року ПОСМЕРТНО  нагороджений  орденом «За мужність ІІІ ступеня».

Відповідно до рішення  Соснівської селищної ради від  23.05.2024 №756  Олександру присвоєно  звання «Почесний громадянин Соснівської селищної територіальної громади» (посмертно).