Освітній серіал "Безбар’єрна грамотність"

Дата: 25.07.2024 12:31

В українському суспільстві існує комплекс обмежень для різних груп населення.Ці обмеження стосуються інфраструктури, яка часто не відповідає потребам людей з обмеженими можливостями, транспортних засобів, які не обладнані для зручного користування, обмежень у доступі до освіти та ринку праці, а також у отриманні публічної інформації та послуг з боку держави та бізнесу.

У цьому контексті Міністерство цифрової трансформації України спільно за ініціативи першої леді Олени Зеленської, радниці-уповноваженої Президента з питань безбар'єрності, ГО "Безбар'єрність", представників громадянського суспільства та експертів розробили освітній курс "Безбар'єрна грамотність". Цей курс спрямований дати відповідь на основні питання:

• що таке безбар'єрність і чому вона важлива;
  • які саме чинники спричиняють бар'єри для людей з різними видами обмежень;
  • кому потрібна безбар'єрність і чому важливо уникати стереотипів та упереджень;
  • як готові українці долати ці бар'єри і чому це є важливим для суспільства в цілому;
  • чому безбар'єрність є спільною справою і чому потрібна активна участь всіх сторін.

Курс доступний безкоштовно на порталі Дія.Цифрова освіта за посиланням:https://osvita.diia.gov.ua/courses/barrier-free-literacy

Ініціатива також отримала підтримку проєкту ПРООН "Права людини для України", що фінансується Міністерством закордонних справ Данії.