УВАГА! ЗАБОРОНЕНО СПАЛЮВАННЯ СМІТТЯ ТА СУХОЇ РОСЛИННОСТІ!
Сучасні реалії вивели на перший план екологічні проблеми, пов’язані зі спалюванням пожнивних решток і сухої рослинності.
Згідно з типовими “Правилами благоустрою”, на ділянках об’єктів благоустрою загального користування та прибудинкових територіях, що мають зелені насадження, СУВОРО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
· спалювання сухої рослинності, розпалювання багаття;
· складання та спалювання опалого листя на прибудинкових (присадибних) територіях.
У межах червоних ліній вулиць і доріг СУВОРО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ спалювання сміття, опалого листя та інші відходів, складання їх для тривалого зберігання.
Спалювання рослинних залишків є прямим порушенням ряду норм чинного законодавства, а саме:
1. Закон України «Про охорону навколишнього природного середовища»;
2. Закон України «Про охорону атмосферного повітря»;
3. Закон України “Про охорону земель”;
4. Закон України «Про благоустрій населених пунктів»;
5. Закон України “Про рослинний світ”;
6. Закон України “Про тваринний світ”;
7. Правила утримання жилих будинків та прибудинкових територій;
8. Правила утримання зелених насаджень у містах та інших населених пунктах України.
Під час горіння сухостою та інших рослинних залишків у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які знижують імунітет людини, викликають алергію, захворювання дихальних шляхів, посилюють негативний перебіг хронічних, а також сприяють розвитку онкологічних захворювань.
Вогнем знищується не лише суха рослинність, але й насіння та коріння живих рослин. Знищується мікрофлора та фауна верхнього шару ґрунту, гинуть комахи, які є запилювачами рослин, їх личинки, дощові черв’яки та інші організми, які беруть участь у процесі утворення ґрунту, а також дрібні тварини, птахи та місця їх гніздування. Руйнується гумус, погіршується якість ґрунтів, що призводить до зниження урожайності, зменшується їх протиерозійна стійкість.
За ст. 152 КУпАП, спалювання рослинних залишків є порушенням низки правил у сфері благоустрою населених пунктів і тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн) та на посадових осіб суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн).
13 квітня 2020 року Верховна Рада України прийняла законопроект №2339 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля (щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу)». Верховна Рада України підвищила штрафи за підпал сухостою у 18 разів!
Альтернативами утилізації такого сміття є його компостування або вивезення. Послуги з вивезення сміття у Соснівській ТГ може надати комунальне підприємство «Соснівське». Вартість залежить від договору та кількості сміття, що планується вивезти. За більш детальною інформацією звертайтеся у КП «Соснівське» (селище Соснове, вул. Шевченка, 13а), тел. 097-708-10-15 - директор, тел. 098-621-78-23 - бухгалтер.
Нагадуємо, що у Соснівській ТГ працює інспектор з питань благоустрою, який уповноважений складати протоколи про адміністративні правопорушення, вести фото- та відео-фіксацію порушень та надавати матеріали справи на розгляд адміністративної комісії Соснівської селищної ради .
Увага! Якщо Ви зафіксували факт спалювання сухої трави, листя чи інших відходів, можете звернутися за номерами наступних телефонів:
Інспектор з питань благоустрою Соснівської селищної ради
Радчук Андрій Михайлович
+38 098 590 50 82
Пожежна служба – 101
Поліція – 102